برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
تاریخ : دوشنبه 20 دي 1400
کد 1368

رونمایی از کتاب زندگی نامه شهید محمد شایان مهر در دانشگاه علوم پزشکی تبریز

مجموعه کتب «پلاک سفید» روایتی از شهدای دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی تبریز است که شماره سوم آن به زندگی نامه شهید محمد شایان مهر اختصاص یافته است. چاپ نخست کتاب «پلاک سفید۳» در دی ماه ۱۴۰۰ به قلم فاطمه محمدی و پژوهش سیدمهدی مقرب، مریم رستمی و زهرا کوهی و با ویراستاری معصومه سپهری به همت مدیریت امور فرهنگی و ستاد دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی تبریز منتشر شده است.

به گزارش مفدا تبریز، رونمایی از کتاب «پلاک سپید۳»، زندگی نامه شهید محمد شایان مهر، در ویژه برنامه گرامیداشت دومین سالگرد شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز در روز سه شنبه، چهاردهم دی ماه ۱۴۰۰، در تالار دکتر لک دانشکده دندان پزشکی انجام گرفت. 

در این آیین، کلیپی از سخنرانی شهید محمد شایان مهر پخش گردید و در ادامه  با حضور سردار مصطفی محمّدی، فرمانده تیپ مکانیزه امام زمان (ع) نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و از فرماندهان جبهه مقاومت، دکتر بهمن نقی پور، رئیس دانشگاه، و حجت الاسلام دکتر یوسف خیری، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، از کتاب «پلاک سپید۳» رونمایی گردید و سپس از فاطمه محمدی، نویسنده کتاب، تجلیل شد. 

در این برنامه، دکتر کاظم قهرمان زاده، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، با اشاره به اینکه ماجرای یافتن و ساختن «پلاک سپید» از سال ۱۳۸۵ به همت مدیریت امور فرهنگی و ستاد دانشجویان شاهد و ایثارگر شروع شد، اظهار کرد: تلاش برای شناسایی شهداء تا سال ۹۷ ما را به ۲۵ نفر رساند که بین آنها نمونه های مختلفی است: پزشک متخصص، شهید دوران انقلاب، شهید درگیری های کردستان قبل از آغاز جنگ تحمیلی، شهیدان دوران دفاع مقدس از رشته های مختلف علوم پزشکی، جانباز شهید پس از جنگ و حتی شهیدی که فرصت ثبت نام در دانشگاه را نیافت. 

وی با بیان اینکه کتاب «پلاک سپید۱»، زندگی نامه دانشجوی شهید علیرضا کاظمیان، و کتاب «سپید۲»، زندگی نامه دانشجوی شهید مجید سرچمی، به قلم معصومه سپهری منتشر شده است، ادامه داد: کتاب های «پلاک سپید۴»، «پلاک سپید۵» و «پلاک سپید۶»که به ترتیب زندگی نامه های شهید منصور خدایی، شهید محمدجواد آل اسحاق و شهید عبدالرئوف کریمی هستند، در دست انتشار قرار دارند. 


بر اساس این گزارش، مجموعه کتب «پلاک سفید» روایتی از شهدای دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی تبریز است که شماره سوم آن به زندگی نامه شهید محمد شایان مهر اختصاص یافته است. چاپ نخست کتاب «پلاک سفید۳» در دی ماه ۱۴۰۰ به قلم فاطمه محمدی و پژوهش سیدمهدی مقرب، مریم رستمی و زهرا کوهی و با ویراستاری معصومه سپهری به همت مدیریت امور فرهنگی و ستاد دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی تبریز منتشر شده است.