برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
تاریخ : سه شنبه 28 ارديبهشت 1400
کد 1339

به همت بسیج دانشجویی دانشگاه و مشارکت هیات فاطمیون و مرکز نیکوکاز شهید باکری صورت گرفت ؛

مراسم آغاز توزیع بسته‌های معیشتی پنجمین مرحله رزمایش کمک مومنانه برگزار شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر اجرای سنت حسنه مواسات و کمک های مومنانه علی الخصوص در دوران شیوع بیماری کرونا، اظهار کرد: دانشگاهیان علوم پزشکی تبریز از زمان شیوع این بیماری منحوس به دعوت رهبر معظم انقلاب لبیک گفته اند و با تهیه و توزیع بسته های معیشتی و نیز اقلام بهداشتی و آموزش اصول بهداشتی به فرامین رهبر معظم عمل کرده اند.

به گزارش مفدا تبریز، مراسم آغاز توزیع ۳۱۳ بسته معیشتی پنجمین مرحله رزمایش کمک مومنانه با حضور حجت الاسلام آل هاشم، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب تبریز، در مسجد دانشگاه علوم پزشکی تبریز در روز چهارشنبه، ۲۲ اردیبهشت ماه جاری، برگزار شد. 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب تبریز در این مراسم، از این فعالیت ها به عنوان فعالیت های خودجوش و بی ریای دانشجویان یاد کرد. 

حجت الاسلام دکتر آل هاشم اظهار کرد: بایستی شکرگزار خداوند باشیم که توفیق روزه داری را در این ماه مبارک برای ما فراهم آورد و شکرانه چنین نعمتی، حفظ دستاوردهای این ماه در یک سال آینده است. 

وی با اشاره به اینکه دستاوردهای ماه مبارک رمضان را لازم است همواره در زندگی به کار گیریم، ادامه داد: عید فطر از بزرگترین اعیاد مسلمانان است و نماز عید فطر، شکرگزاری یک ماه عبودیت و نماد وحدت اسلامی است. 

امام جمعه محبوب تبریز در بخش پایانی سخنانش، عیدی پایان بیماری منحوس کرونا، نه تنها در میان مسلمانان  بلکه در کل جهان را از درگاه خداوند متعال مسالت کرد. 

ادامه این مراسم با سخنرانی کوتاه مهدی عباسی از مرکز نیکوکاری شهید باکری همراه بود. مهدی عباسی در سخنان خود، دانشجویان را خط مقدم در همه عرصه ها دانست و از دانشجویان بسیجی دانشگاه علوم پزشکی تبریز به عنوان بهترین دانشجویان یاد کرد. 

مهدی عباسی در ادامه سخنانش  به تهیه و توزیع  ۱۲هزار پرس با همکاری بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و مرکز نیکوکاری شهید باکری در ایام شهادت امام علی(ع)، اشاره و از آمادگی مرکز نیکوکاری شهید باکری برای برگزاری اردوهای جهادی پزشکی خبر داد. 

وی در بخش پایانی سخنانش با تجلیل از مقام شامخ شهدای سلامت و نیز شهدای مستشاری کشور  در محور مقاومت، از این شهدا به عنوان شهدای گمنام یاد کرد. مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در حاشیه این مراسم در گفت و گو با مفدا تبریز اظهار کرد: پنجمین مرحله رزمایش کمک مومنانه با تهیه ۳۱۳ بسته معیشتی به همت این تشکل دانشجویی و با همکاری و مشارکت مرکز نیکوکاری شهید باکری و هیات فاطمیون دانشگاه برگزار می گردد. 

دکتر مهدی صادقی، ارزش هر یک از بسته های معیشتی را سه میلیون ریال معرفی کرد و افزود: هر بسته معیشتی، شامل برنج ایرانی، ماکارونی، روغن، رب، نان، سویا و کنسرو تن ماهی است. 

وی با اشاره به اینکه، بسته های معیشتی با همکاری کمیته امام خمینی(ره) توزیع می گردد، ادامه داد: ۳۱۳ بسته معیشتی  پنجمین مرحله رزمایش کمک مومنانه ویژه خانواده های نیازمند برای خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) اختصاص یافته است و امیدوارم بتوانیم در شب عید فطر، این اقلام را به سفره های این بزرگواران برسانیم. 


بر اساس این گزارش، در مراسم آغاز توزیع ۳۱۳ بسته معیشتی پنجمین مرحله رزمایش کمک مومنانه، سردار اصغر عباسقلی‌زاده، جانشین فرمانده سپاه عاشورا و مدیرکل  حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان، حجت الاسلام دکتر یوسف خیری، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکتر مهدی نظری، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، محمد کلامی، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، یونس فاتح، معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، حجت الاسلام مصطفی نجفقلیزاده سرایی، مسئول قرارگاه جهادگران سلامت استان، حجت الاسلام ممی زاده، نماینده ولی فقیه در ناحیه بسیج دانشجویی استان، و نوید ناصر، مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان، حضور داشتند و اجرای این مراسم را حمید راستی، دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، بر عهده داشت.