برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
تاریخ : چهارشنبه 31 ارديبهشت 1399
کد 1307

با حضور امام جمعه محبوب تبریز ؛

آغاز توزیع بسته های معیشتی در قالب طرح «رمضان؛ ماه همدلی»

توزیع ۱۱۴بسته معیشتی برای خانواده های کم بضاعت در قالب طرح «رمضان؛ بهار همدلی» به همت هیات عاشقان ثار الله و فاطمیون دانشگاه و با همکاری کانون موعود، با حضور حجت الاسلام آل هاشم، امام جمعه محبوب تبریز و نماینده ولی فقیه در استان در مسجد دانشگاه علوم پزشکی تبریز آغاز گردید.

توزیع بسته های معیشتی برای خانواده های کم بضاعت در قالب طرح «رمضان؛ بهار همدلی» با حضور حجت الاسلام آل هاشم، امام جمعه محبوب تبریز و نماینده ولی فقیه در استان در مسجد دانشگاه علوم پزشکی تبریز آغاز گردید. 

این مراسم با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد. سپس، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تبریز با خوشامدگویی به امام جمعه تبریز و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان، گفت: دانشگاهیان علوم پزشکی تبریز همواره در فعالیت های دینی و هم نوع دوستانه، پیشقراول هستند. 
 

 

مهدی غلامی با اشاره به اینکه طرح «رمضان؛ ماه همدلی»  به همت هیات عاشقان ثارالله و فاطمیون با همکاری کانون موعود دانشگاه علوم پزشکی تبریز در حال برگزاری است، ادامه داد: این طرح در لبیک به فرمایش مقام معظم رهبری برای کمک مومنانه و در راستای رزمایش مواسات شکل گرفته است. 

وی با بیان اینکه با مراسم امروز، ۱۱۴ بسته معیشتی به نیت ۱۱۴ سوره مبارکه قرآن کریم در میان خانواده های کم بضاعت توزیع می گردد، گفت: هر بسته معیشتی شامل برنج، روغن، ماکارونی، رب، خرما، سیب زمینی، پیاز، گوشت قرمز و گوشت مرغ به ارزش ۲میلیون و دویست هزار ریال است. 

دبیر هیات عاشقان ثار الله دانشگاه با اشاره به اینکه در کنار این بسته معیشتی، مداد رنگی و صابون کاغذی برای کودکان این خانواده ها اهداء می گردد، ادامه داد: همچنین بسته فرهنگی شامل دعای سلامت امام زمان(عج) و پوستر رزمایش مواسات به این خانواده ها تقدیم می گردد. 

مهدی غلامی با بیان اینکه شناسایی خانواده های نیازمند توسط کمیته امداد انجام شده است، افزود: توزیع این بسته های معیشتی هم توسط نیروهای کمیته امداد انجام می گیرد. 

در ادامه این جلسه، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب تبریز به سخنرانی پرداخت. حجت الاسلام آل هاشم از حاضران در جلسه به عنوان بهترین بندگان خدا یاد کرد و حضور در چنین جمعی از دانشگاهیان را نیازمند شکر به درگاه الهی دانست. 

 

وی با اشاره به اینکه در ایام ماه رمضان در هر سال شاهدیم مردم جامعه به فکر نیازمندان هستند، اظهار داشت: در ماه رمضان امسال با توجه به وضعیت جامعه و فرمایش مقام معظم رهبری، این کمک ها فزونی گرفت و به صورت رزمایش درآمد. 

امام جمعه محبوب تبریز با بیان اینکه رزمایش مواسات در سراسر کشور گسترده  شده و بسیجی برای کمک به نیارمندان شکل گرفته است، ادامه داد: به نظر می رسد در استان آذربایجان شرقی، فعالیت ها در این زمینه پررنگ تر است و در همه شهرها، مساجد، هیئات، دانشگاه ها و... مردم استان با همتی بزرگ، به ندای رهبر معظم انقلاب اسلامی لبیک گفته اند. 

حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به اینکه در زمان دفاع مقدس چنین فعالیت هایی انجام می گرفت و مردم در مساجد حاضر می شدند و به پشتیبانی جبهه های جنگ می پرداختند، افزود: امروز این فعالیت ها پررونق تر از آن روزها هم هست و همه اقشار مختلف مردم در کنار هم حضور دارند و در تهیه اقلام بهداشت فردی برای پیشگیری از کرونا تا تدارک بسته های معیشتی به فعالیت مشغول هستند و همه این ایثارها و فعالیت ها، ستودنی است.  

نماینده ولی فقیه در استان، اجر و پاداش فعالیت های این چنینی را برای دانشجویان مضاعف دانست و گفت: دانشجویان از یک سو در کسب مخارج زندگی و تحصیلی فعال هستند و از سوی دیگر در چنین فعالین هایی به نقش آفرینی می پردازند.