برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
تاریخ : چهارشنبه 23 بهمن 1398
کد 1292

بزرگداشت اربعین شهادت سردار عزیز سپاه اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی

مراسم بزرگداشت اربعین شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی با حضور مسئولان دانشگاه و شرکت اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه با سخنرانی سردار اصغر عباسقلیزاده و مداحی حاج مهدی قربانی در مسجد دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار گردید.
  مراسم بزرگداشت اربعین شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی با حضور دکتر محمدحسین صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، حجت الاسلام دکتر خیری، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، دکتر علی اکبر طاهر اقدم، قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی تبریز، و شرکت اساتید، کارکنان و دانشجویان در مسجد دانشگاه برگزار شد. 

این مراسم معنوی که به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، روابط عمومی دانشگاه و سازمان بسیج جامعه پزشکی استان تدارک دیده شده بود، با قرائت آیاتی از کلام الله مجید توسط مهدی محمدزاده از کارکنان دانشگاه آغاز شد و اجرای این برنامه را حمید راستی بر عهده داشت. 

سخنران این برنامه سردار اصغر عباسقلیزاده، مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان بود. وی در سخنان خود، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را مایه افتخار جهان اسلام دانست و گفت: این شهید بزرگوار الگویی برای مجاهدان راه حق است. 

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان با اشاره به اینکه شهادت حاج قاسم سلیمانی، ماهیت واقعی آمریکا را برای جهانیان روشن ساخته و دنیای انسانیت را متوجه ترفندهای شیطانی آن کرده است، ادامه داد: امروز شاهدیم که در اکثر کشورهای جهان از جمله در آمریکا برای بزرگداشت وی مراسم برگزار می کنند.

سردار اصغر عباسقلیزاده با بیان اینکه بنا به اعتراف آمریکایی ها، آنها داعش را ایجاد کردند تا در دنیای اسلام فتنه برپا کنند، افزود: هدف  آنها از ایجاد داعش برای تجزیه کشورهای اسلامی و استیلا بر آنها و ایجاد درگیری های داخلی و غارت منابع کشورهای اسلامی بود. 

وی داعش را عامل جنگ نیابتی غربیان علیه دنیای اسلام معرفی کرد و اظهار داشت: داعش عملا ضد قرآن و ضد بشریت بود و می خواست اختلافات شیعه و سنی را پررنگ سازد و دنیای اسلام را به تباهی بکشاند. 

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان، پیش بینی امام گونه مقام معظم رهبری و اجرای دستورات ایشان توسط سردار سلیمانی را عامل در هم شکستن و نابودی داعش دانست و گفت: از شاخصه های بزرگ سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به پایان رساندن حیات داعش بود و امروز همگی در این مورد مدیون وی هستیم که با درایت، فتنه داعش را خاموش کرد. 

سردار اصغر عباسقلیزاده با بیان اینکه حق و باطل در طول تاریخ در تقابل با یکدیگر قرار دارند، ادامه داد: هر انسانی تابع خدا باشد در جبهه حق و تابعان شیطان در جبهه باطل ایستاده اند. 

وی با اشاره به قرار گرفتن در روزهای پیروزی انقلاب و سخنان امام(ره) که هدف از انقلاب را پیاده کردن احکام اسلام و مقدمات ظهور معرفی کردند، افزود: از نخستین روزهای پیروزی انقلاب، دشمنان آن، انواع فتنه ها را علیه نظام اسلامی بر پا کردند و وقتی با داعش به نتیجه نرسیدند، حالا روی به تحریم های اقتصادی آورده اند. 

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان، دفاع از حرم مطهر اهل بیت را از دیگر ویژگی های شاخص سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی معرفی کرد و گفت: از افتخارات حاج قاسم سلیمانی، حفاظت از اماکن مقدس تشیع بود و اهل بیت نیز اجر وی را با شهادت و تشییع پرشکوه وی در ایران و عراق پاسخ دادند.

از دیگر بخش های این مراسم، مداحی حاج مهدی قربانی بود که با ذکر فضائل سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و نیز مصائب امام حسین(ع) بر معنویت فضا افزود. همچنین امضای بیانیه بسیجیان کانون بسیج جامعه پزشکی مرکز آموزشی و درمانی کودکان تبریز از دیگر بخش های این مراسم بود.