برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
تاریخ : چهارشنبه 27 آذر 1398
کد 1283

دومین نشست وحدت حوزه و دانشگاه به میزبانی حوزه ولیعصر تبریز برگزار شد

با همت دبیرخانه دائمی وحدت حوزه و دانشگاه، دومین نشست تخصصی وحدت حوزه و دانشگاه روز سه شنبه مورخه ٩٨/٩/٢۶ به میزبانی حوزه ولیعصر تبریز برگزار شد
در این برنامه که بعد از اقامه نماز مغرب و عشا در محل نمازخانه حوزه ولیعصر تبریز برگزار شد، تعداد بالغ بر ۱۵۰ نفر از اساتید حوزه و ۱۵۰ نفر از اساتید دانشگاه شرکت کرده بودند. این مراسم با تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم شروع شد و سپس حجت الاسلام و المسلمین مطهری رئیس حوزه های علمیه استان با موضوع تبیین کارهای دبیرخانه دائمی وحدت حوزه و دانشگاه به ایراد سخنرانی پرداختند. ایشان به کارهایی که در طول این دو سال در این حیطه صورت گرفته بود اشاره فرمودند.
بعد از سخنرانی حاج آقا مطهری، آقای دکتر صمد بهروز، دبیر همایش وحدت حوزه و دانشگاه به تشریح و تبیین روند کار هایی که در طول دو سال در دبیرخانه دائمی این همایش صورت گرفته بود پرداختند. سپس کلیپی با موضوع منشور روحانیت از دیدگاه حضرت امام و جهت دادن به علوم از منظر مقام معظم رهبری به مدت پنج دقیقه پخش شد.
در قسمت بعدی از این مراسم مقالاتی توسط تعدادی از اساتید حوزه و دانشگاه ارائه گشت. اولین مقاله توسط دکتر زوارقی، دانشیار علوم تربیتی دانشگاه تبریز باموضوع پیمایش آماری مقالات و مطالب مربوط به حوزه و دانشگاه ارائه شد و سپس حجت‌الاسلام والمسلمین بنی فاطمه خلاصه‌ای از مقاله خود را با موضوع معناسازی و معناشناسی زندگی و نقش دین در این مقوله ارائه دادند.
سپس کلیپی راجع به مراکز تخصصی علمی مثل مرکز بین رشته ای دانشگاه علوم پزشکی تبریز پخش شد. سومین مقاله نیز توسط دکتر رضایی اکبریه استادیار دانشکده فیزیک دانشگاه تبریز با موضوع وحدت حوزه و دانشگاه در محل گذار ارائه شد. مقاله بعدی نیز توسط دکتر رشیدی استاد دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با موضوع رویکرد دینی در شناخت طبیعت ارائه شد.
سپس استاد خارج حوزه علمیه تبریز، حجت الاسلام و المسلمین فاضل هیدجی به ایراد سخنرانی پرداختند.
 
در قسمت دیگر این برنامه استاندار محترم دکتر پورمحمدی راجع به توسعه جوامع و مکملیت حوزه و دانشگاه نسبت به همدیگر و شباهت این دو به نیمکره های مغز انسان سخنرانی کردند. سپس گریزی به مشکلات موجود در استان داشتند.

در آخر مراسم از اساتید و شخصیت‌های برجسته حوزه و دانشگاه چون آقا میرزا طه رضایی (که بیش از نیم قرن تجربه تدریس داشتند)، حاج آقا وثوقی، دکتر گلابی، دکتر محمد علی نژاد و افرادی که در این مراسم به ارائه مقاله پرداختند، تقدیر به عمل آمد.

در انتهای این مراسم از پوستر همایش ملی وحدت حوزه و دانشگاه در سال ۹۹ رونمایی شد