برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
تاریخ : سه شنبه 8 مرداد 1398
کد 1244

سی و سومین دوره طرح دانش افزایی اساتید دانشگاه علوم پزشکی تبریز با حضور امام جمعه موقت تهران آیت الله سید احمد خاتمی

برگزاری سی و سومین دوره طرح دانش افزایی اساتید دانشگاه علوم پزشکی تبریز در سالن همایش مرکز مطالعات دانشگاه
حجت الاسلام دکتریوسف خیری درافتتاحیه طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه علوم پزشکی تبریز، اظهار کرد: فعالیت های مفیدی همچون سمینار روزه و سلامت و بحث های مفید علمی و معرفتی در دانشگاه انجام شده است . دکتر صومی رئیس دانشگاه، شخصی پر کار، متدین و فرزند روحانی بوده که به داشتن پدر روحانی خود افتخار می کنند.
وی افزود: ایشان به شدت پر کار بوده و فعالیت های مختلفی همچون بیش از 400 هزار متر ساخت و ساز در زمان ریاست ایشان انجام شده است.
وی با اشاره به فعالیت های فرهنگی و معرفتی دانشگاه، بیان کرد: روزانه حدود 70 نماز جماعت در این دانشگاه برگزار شده، این دانشگاه 15 رابط فرهنگی در بیمارستان ها داشته و از کشورهای مختلف دانشجوی در حال تحصیل داریم.
حجت الاسلام دکترخیری افزود: در گروه معارف نیز فعالیت های بسیار خوبی صورت گرفته و یک مرکز توسعه پژوهش های بین رشته ای معارف اسلامی و علوم سلامت ایجاد شده است.
وی در پایان با اشاره به فعالیت های این مجموعه، اظهار کرد: اولین مجله انگلیسی سبک زندگی اسلامی به زودی در این مرکز منتشر خواهد شد.
  در ادامه این جلسه آیت الله سیداحمد خاتمی در افتتاحیه طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه علوم پزشکی تبریزکه در سالن همایش مرکز مطالعات و آموزش پزشکی این دانشگاه برگزار شد ، اظهار کرد: هیئت علمی دانشگاه ها به مثابه قلب یا مغز در بدن بوده و اگر نبض این هیئت به درستی بزند، این مجموعه همچون یک بدن سالم سامان پیدا می کند.
وی با بیان این‌که هیئت علمی دانشگاه ها سازنده نیروهای آینده کشور هستند، گفت: حوزه و دانشگاه دو بازوی مدیریتی کشور بوده که در عرصه اداری دانشگاه و در عرصه فرهنگی حوزه رسالت پرورش نیروها را بر عهده دارند.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان افزود: در صورت توانمندی و انقلابی بودن این دو بازو، کشور نیز توانمند و انقلابی خواهد شد؛ اما در  صورتی که در بعد علمی و بصیرتی آسیب ببینند، کشور نیز آسیب خواهد دید.
وی با اشاره به جریان هایی که برای انقلابی نبودن حوزه تلاش می کنند، بیان کرد: لشکر مقابل این جریان ها لشکر قدرتمندی بوده و آنان نخواهند توانست حوزه را از انقلاب جدا کنند.
آیت الله خاتمی با اشاره به تلاش های دشمن برای سکولار کردن دانشگاه ها، اظهار کرد: دشمنان این جریان فرهنگی را ترویج می کنند که دانشجوی ممتاز به دین و ارزش های خود پشت پا بزند.
وی با بیان این‌که دانشگاه علوم پزشکی تبریز دارای 900 نفر عضو هیئت علمی است، گفت: وجود اساتید متعهد و انقلابی در این دانشگاه مسلم بوده و به طور قطع این 900 نفر دغدغه مند ارزش های خود هستند.
امام جمعه موقت تهران با بیان این‌که برخی به دانشجویان دختر چادری ، شرط موفقیت در عرصه علمی را کنار گذاشتن چادر القا می کنند، اظهار کرد: امروزه چادر یک مسئله جزئی در فقه نبوده بلکه به یک نماد اصلی تبدیل شده است و کشورهای مختلف تمایل یا عدم تمایل خود به اسلام را با آزادی یا ممنوعیت حجاب آشکار می کنند.
وی با بیان این‌که تبلیغ و توصیه غیر مستقیم اثر بیشتری دارد، گفت: بیان یک نکته معرفتی به طور غیر مستقیم توسط اساتید نقش یک ساعت کلاس معارف داشته و تاثیر بسیاری می گذارد.
امام جمعه موقت تهران افزود: همه اعضا هیئت علمی باید خود را به  دین و ارزش های خود متعهد دانسته و نگذارند دانشگاه به سمت سکولاریزم برود.
وی با اشاره به آغاز انقلاب فرهنگی در دانشگاه ها در سال 1360، بیان کرد: در آن زمان سمینارهای مختلفی برپا شده، کتاب ها و مقالات متنوعی نوشته شده است.
آیت الله خاتمی با اشاره به مقدس بودن این حرکت، اظهار کرد: برخی به اشتباه اسلامی کردن دانشگاه ها را به سخره گرفته و آن را به نادرستی تفسیر می کنند.
وی افزود: موضوعی که در اسلامی کردن دانشگاه ها حرف نخست را می زند، جهت گیری دانشگاه ها به سمت رشد است.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به مفهوم رشد، بیان کرد: رشد به معنی ارتقا فهم، درک و اندیشه انسان ها بوده و این موضوع با مسئولان رشید، اساتید دانشگاه و رئیس دانشگاه تحقق می یابد.
وی با بیان مسئولیت های مهم روسای دانشگاه ها، گفت: رئیس دانشگاه نیز همانند مسئولان حوزه باید احساس مسئولیت کرده و هر چه در توان وی باشد باید انجام دهد.

آیت الله خاتمی با بیان این‌که اعضای هیئت علمی نباید نسبت به اسلام و شعائر دینی خود بی مهری کنند، اظهار کرد: جهت گیری باید به صورتی باشد که کسی حق تهاجم به اسلام و دین را نداشته و در صورت شبهه داشتن ، اساتید به جای شبهه پراکنی، شبهه خود را در نزد عالمان حل کنند.
وی افزود: منحرفین فرهنگی مجاز به انتشار میکروب وبای فکری نبوده و همچنین باید دانست که کار اساتید به مثابه کار کردن روی طلا است.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه نظام اسلامی به عنوان امانت است، گفت: نظام اسلامی به معنای قانون اساسی، ولایت فقیه و این مبانی بوده و از حوزه و دانشگاه انتظار پاسداری از نظام اسلامی و چهارچوب آن را داریم.
وی با اشاره به فضای مجازی و دروغ پردازی های آن، بیان کرد: فضای مجازی در حال پرورش ضد انقلاب بوده، این خطر جدی است و دشمنان نظام آرام نمی گیرند.
آیت الله خاتمی افزود: زمانی که ترامپ خبر از نابودی پهباد ایرانی داده و مسئولان ما آن را تکذیب می کنند، برخی با باور به فضای مجازی دروغ های ترامپ را باور می کنند.
وی با اشاره به دروغ‌گو بودن رئیس جمهور آمریکا، گفت: بر اساس اعلام واشنگتن پست، ترامپ در زمان ریاست جمهوری خود به طور متوسط روزانه 12 دروغ گفته است.
امام جمعه موقت تهران در پایان خاطرنشان کرد: نظام جمهوری اسلامی امانت شهیدان در دست ما بوده و باید این امانت را حفظ کرد چرا که امروزه تشیع و اسلام نیز به این نظام گره خورده است.