برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
تاریخ : چهارشنبه 22 آذر 1396
کد 1072

سردار رحیم نوعی اقدم در نشستی صمیمی با دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز :

فقط خدایی شدن کافی نیست، ما طبیب مجاهد می خواهیم

تالار لک دانشکده ی دندان پزشکی ۲۰ آذر میزبان سردار نوعی اقدم،فرمانده قرارگاه حضرت زینب (س)در سوریه،حاج آقا خیری ، مسئول نهاد رهبری ،دکتر طاهر اقدم،قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی تبریز، عبدالله شادی ،فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی استان آذربایجان شرقی ،محمد شاهی ، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز بود.
سردار نوعی اقدم در ابتدای همایش وعده صادق از دوبرادر شهید خود گفت و خاطراتی را از آن دو گرانقدر اینگونه تعریف کرد :  ما چهار برادر با نام های رحیم، سلیم، سلمان و سلیمان بودیم که در بحبوحه عملیات کربلای ۵، پدرم با من تماس گرفت و گفت: رفتن چهار پسر به جبهه همزمان با هم، برای من سنگین است؛ تو و سلیمان بمانید و به سلیم و سلمان بگو برگردند.
سلیم دانشجوی ترم آخر رشته پزشکی دانشگاه تهران بود و سلمان هم در همین رشته در دانشگاه مشهد تحصیل می کرد، من پیام پدر را به سلیم و سلمان رساندم، اما ایشان در جواب گفتند: به پدر سلام برسان و بگو ما نمی خواهیم با زنده ماندن، پزشک جسم افراد باشیم بلکه می خواهیم با رفتن، طبیب روح مردم قرار گیریم.

وی در ادامه افزود : مارا خدا پیروز کرد اما فقط خدایی شدن کافی نیست .خیلی آدم هارا داریم که نماز می خوانند خمس و زکات می دهند اما حماسی نیستند. ما طبیب مجاهد می خواهیم. ما کسی را می خواهیم که بتواند در خط مقدم نبرد وظیفه ی خود را انجام دهدخط مقدم دفاع از جمهوری اسلامی به دانشجو نیاز دارد.

فرمانده قرارگاه حضرت زینب(س)در سوریه در ادامه به تشریح مواضع و سیاست های ایران در مقابله با داعش و حضور در سوریه و عراق پرداخت و در پایان به سوالات دانشجویان پاسخ داد.