برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

آرشیو

دعوت دفتر مقام معظم رهبری از مردم برای كمك به ملت قحطی‌زده‌ی سومالی

دعوت دفتر مقام معظم رهبری از مردم برای كمك به ملت قحطی‌زده‌ی سومالی

(1057)

در پی تشدید بحران خشكسالی و بروز قحطی در منطقه شاخ آفریقا خصوصاً كشور سومالی، دفتر مقام معظم رهبری در اطلاعیه‌ای از همه هموطنان عزیز در این ماه رحمت و بركت دعوت كرد، به كمك مسلمانان قحطی‌زده سومالی بشتابند.

شنبه 29 مرداد 1390
طرح ضیافت اندیشه افسران جنگ نرم در مشهد مقدس برگزار شد.

طرح ضیافت اندیشه افسران جنگ نرم در مشهد مقدس برگزار شد.

(1186)

طرح ضیافت اندیشه با هدف تقویت تیم های سایبری و جهت تبادل آخرین یافته ها و تکنیک ها در فضای سایبر به صورت یکپارچه در دانشگاه فردوسی پایتخت معنوی ایران و در کنار ملجا شریف امام رئوف برگزار شد.

شنبه 29 مرداد 1390
طرح ضیافت اندیشه افسران جنگ نرم در مشهد مقدس برگزار شد.

طرح ضیافت اندیشه افسران جنگ نرم در مشهد مقدس برگزار شد.

(945)

طرح ضیافت اندیشه با هدف تقویت تیم های سایبری و جهت تبادل آخرین یافته ها و تکنیک ها در فضای سایبر به صورت یکپارچه در دانشگاه فردوسی پایتخت معنوی ایران و در کنار مضجع شریف امام رئوف برگزار شد.

شنبه 29 مرداد 1390
طرح ضیافت اندیشه اختتامیه ندارد

طرح ضیافت اندیشه اختتامیه ندارد

(1057)

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای کشور گفت: طرح ضیافت اندیشه مراسم افتتاحیه داشت اما مراسم اختتامیه ندارد و روند برگزاری آن ادامه مییابد.

به گزارش مهر، حجتالاسلام محمد محمدیان شامگاه دوشنبه در مراسم اختتامیه مرحله اول طرح ضیافت اندیشه که در دانشگاه قم برگزار شد، اظهار داشت: انتظاری که از شرکت کنندگان در طرح ضیافت اندیشه میرود این است که هر دانشجو در دانشگاه خودش خیمه ای به پا کند و آموختههای خود را با توجه به شناختی که از ذوق و علاقه و استعداد خود سراغ دارد، در دانشگاه پیاده کند.

پنجشنبه 20 مرداد 1390
آغاز به کار بخش ادبی

آغاز به کار بخش ادبی

(1033)

با یاری حضرت دوست بخش ادبی در دو بخش شعر و داستان کوتاه آغاز به کار نموده است. دوستان عزیز و علاقه مند که میتوانند یاری گر ما در این راه باشند دعوت میشود اثار خود و یا آثار منتخب دیگر ادیبان را به آدرس nahadrahbari@tbzmed.ac.ir ارسال نمایند. همچنین شماره تلفن3355940 یا شماره پیامک دفتر(30007650002773) آماده ی دریافت هرگونه انتقاد یا پیشنهاد در این مورد می باشد.

دوشنبه 13 تير 1390
شادی از منظر دین

شادی از منظر دین

(452)

در طول سال، روزهایی وجود دارند که مردم در آن با برگزاری مراسم جشن و سرور، به شادی و لذت می‌پردازند. در ایران اسلامی، این جشن‌ها در ایام ولادت امامان معصوم(علیهم السلام) رونق بیشتری می‌یابد. همین امر بسترساز سؤالی در ذهن است و آن اینکه جایگاه و آداب شادی در آیین حیات‌بخش اسلام چیست؟ در پاسخ به اين سؤال، می‌توان اين مسئله را با توجه به اجزاي به‌هم پیوسته دين ـ که اعم از احکام شرعی و فقهی شادی است ـ پاسخ داد. نوشتار ذیل قصد دارد تا این موضوع را به صورت مختصر مورد بررسی و تبیین قرار دهد.

شنبه 11 تير 1390
ویژه نامه مبعث رسول اکرم(صلوات الله علیه)

ویژه نامه مبعث رسول اکرم(صلوات الله علیه)

(467)

روز مبعث، روز برانگیختن خردهایی است که در تابوت خُرافه گرایی، هوس پرستی و جهل پیشگی دفن شده بود. روز مبعث روز تولّد عاطفه هاست؛ عاطفه هایی که در رقص شمشیرها زخمی می شد و در جنگل نیزه ها جان می باخت. آن روزها، دخترکان معصوم، به جای آغوش گرم مادر، در دامان سرد خاک می خفتند. جوانان بلندقامت، در جنگ جهالت ها، جان به بارش تیرها می دادند و زنان بی پناه، در بند اسارت می زیستند. آه که چه خارهایی به پای بشریّت می خلید و چه زخم هایی دل عاطفه ها را می خَست.

روز مبعث، روز مرگ قساوت ها و شرارت ها بود؛ روز مرگ کرامت هایی که به پای بت ها قربانی می شد؛ روز مرگ جهل و شرک و پرستش های ناروا بود.

چهارشنبه 8 تير 1390
هدایت ؛

هدایت ؛

(981)

کودک و وابستگی به والدین

پیوند عاطفی والدین و فرزندان از نشانه های خداوند است؛ پیوند ناگسستنی و بی شائبه ای که براساس محبت است نه نیاز و منفعت. وابستگی عاطفی فرزند به والدین بیش از تعلق خاطر والدین به فرزند است. نیاز به عاطفه، سراسر وجود کودک را فراگرفته و او را به عنایت والدین نیازمند ساخته است. کودک توان دوری از والدین را ندارد و هرگونه بی توجهی پدر و مادر به این وابستگی، می تواند برای آینده کودک مشکل آفرین باشد. متأسفانه امروزه برخی از والدین، -بی آن که ناگزیر باشند-، فرزندان خود را به مهدکودک می سپارند. هرچند مهدکودک بعد اجتماعی شخصیت کودکان را پرورش می دهد، اما هرگز پاسخگوی نیاز حیاتی کودک به عاطفه نیست. بنابراین شایسته است والدین، در حد امکان، فرزندان خود را از حلاوت مهر مادری و عطوفت پدری محروم نسازند. توجه به وابستگی کودک چنان مهم است که حتی در محافل نباید میان پدر و فرزند که کنار هم نشسته اند، فاصله انداخت. امام کاظم(ع) می فرماید:
«رسول خدا(ص) از فاصله انداختن بین پدر و فرزند نهی فرموده است.»

دوشنبه 6 تير 1390
ویژه نامه شهادت عقیله ی بنی هاشم حضرت زینب کبری(سلام الله علیها)

ویژه نامه شهادت عقیله ی بنی هاشم حضرت زینب کبری(سلام الله علیها)

(415)

ویژه نامه سایت تبیان در باره حضرت زینب تقدیم میگردد. انشا الله در آینده ی نزدیک ویژه نامه های توسط دوستان در نهاد طراحی و تقدیم خواهد شد. فعلا برای اینکه از مطالب زیبا و ارزشمند بی نصیب نمانید ویژه نامه های سایتهای وزین و معتبر تبیان و راسخون برای استفاده عزیزان تقدیم می گردد.

شنبه 28 خرداد 1390
اعمال ماه رجب

اعمال ماه رجب

(443)

ماه رجب و ماه شعبان و ماه رمضان شرافت زیادی دارند و در فضیلت آنها روایات بسیاری وارد شده است. از حضرت رسول (صلى الله علیه و آله) روایت شده كه: ماه رجب ماه بزرگ خدا است و ماهى در حرمت و فضیلت به آن نمى‏رسد و جنگیدن با كافران در این ماه حرام است و رجب ماه خدا است و شعبان ماه من است و ماه رمضان ماه امت من است كسى كه یك روز از ماه رجب را روزه بگیرد، موجب خشنودى خدای بزرگ می‌گردد و غضب الهى از او دور می گردد و درى از درهاى جهنم بر روى او بسته گردد.

شنبه 21 خرداد 1390